نشريه اينترنتي جنبش سوسياليستي
نشريه سازمان سوسياليست هاي ايران ـ سوسياليست هاي طرفدار راه مصدق

www.ois-iran.com
socialistha@ois-iran.com

 

هشدار به ايرانيان!(*)پشتیبانی از تازش روسیه به گرجستان، گفتگو‌های امنیتی مقامات در استانبول، پرونده هسته‌ای ایران در راهروهای شورای امنیت، ادعاهای امارات متحده عربی و اتحادیه عرب نسبت به جزیره‌های سه گانه ایرانی در خلیج فارس، پیمان‌های سه جانبه و دو جانبه کشور‌های حاشیه دریای مازندران و خطر حمله نظامی به تاسیسات اتمی و نظامی ایران، همگی دستاوردهای سیاستهای غلط و نابخردانه و به زیان ملت ایران بوده و حتا امکان رساندن آسیب‌های فراوان دیگری از جمله از هم پاشیدگی میهن ما را در بر دارد.

سردمداران حکومت دانسته و فقط در راستای سودهای شخصی و جناحی و بقای خود، کشور ما را به سوی پرتگاهی عظیم هدایت می‌نمایند. با توجه به اين خطرات زودهنگام و جبران ناشدنی که ملت و میهن ما را تهدید می‌کند، ما از حکومتگران می‌خواهیم تا بیدار شوند و به دیدگاه‌های ما که بر پایه منافع ملی دراز مدت ایران بیان شده، عمل نمایند. ما از ملت بزرگ ایران هم می‌خواهیم تا نسبت به سرنوشت خود احساس مسئولیت بیشتری نمایند که زمان بازگشت به عقلانیت با سرعت در حال از دست رفتن است و نباید دست روی دست گذاشت و منتظر سرنوشت شد.

۱ روسیه دوست استراتژیک ایران نيست و سه سده تجاوز به خاک ایران، بی ثبات کردن دولت‌های ملی کشور، و بی اعتنایی به تعهدات از جمله نسبت به حقوق ایران در دریای مازندران و سرانجام خودداری از راه اندازی نیروگاههای بوشهر، که پس از ۱۷ سال کاری یک ساله را انجام نداده اند، گواه این مدعا می‌باشد.

۲ حوزه تمدن و فرهنگ ایرانی، که یک واقعیت تاریخی و فرهنگی می‌باشد، بایستی در دید راهبردی ما در منطقه قرار داشته باشد. ما باید همه ی مردم و کشورهای واقع در این حوزه فرهنگی را دوستان استراتژیک خود بشماریم و در معادلات سیاسی این دیدگاه را بگنجانیم.

۳ - کردها يکی از اجزای تفکيک ناپذير اين حوزه تمدنی می‌باشند و هر جا که باشند ايرانی به شمار می‌آيند و ما هرگز نبايد بر عليه منافع آنان با ديگران متحد شويم.

۴ گرجستان نيز يکی ديگر از شاخه‌های این حوزه تمدنی می‌باشد. تجاوز روسیه به این حوزه یادآور تجاوز روس‌ها در سده‌های گذشته به ايران و تحميل عهدنامه‌های ننگین گلستان و ترکمانچای می‌باشد و باید هميشه اين موضوع را در نظر داشته باشيم.

۵ ما با هیچ کشوری در جهان دشمن نیستیم و این دشمن سازی قدرت بدستان را نباید به حساب مردم ایران گذاشت، زیرا این نیرنگی برای فریب ایرانیان از سوی قدرتمداران می‌باشد. ملت ایران همه ملتها و کشورهای جهان را به یک چشم می‌نگرد و خواهان دوستی با همه آنان می‌باشد. ما خواهان روابط دوستانه، سیاسی و اقتصادی با همه ملت‌ها، از جمله امریکایی‌ها، روس‌ها، عرب‌ها و اسرایيلی‌ها می‌باشيم. ما اختلافات میان دولتها را به حساب مردم نمی‌گذاریم.

۶ سیاست دشمن تراشی قدرت بدستان باعث از بین رفتن فرصتها و منافع ملی ما در دریای مازندران، خلیج پارس، صنعت نفت و انرژی و اختلافات درونمرزی برخاسته از خودکامگی، تبعيض و ستمگری شده و درهم ریختگی و سقوط اقتصادی، سقوط ارزشهای اخلاقی و عقب افتادگی کشور را در همه زمینه‌ها در پی داشته است. ما اداره کنندگان کنونی کشور را شایسته مسئولیت‌هایشان نمی‌دانیم و خواهان تغییر بنیادین در سیاست اداره کشور هستیم.

ما امضاء کنندگان، با هشدار به مردم ايران و توجه آنان به نکته‌های بالا، می‌گوییم که ادامه این سیاست‌ها بوسيله سردمداران، زیانهای تاریخی و جبران ناپذیری را برای ما، از جمله آسیب‌های وحشت انگیزی به استقلال و تمامیت سرزمینی ما در پی خواهد داشت. ما اعلان می‌کنیم که ما اين اشتباه‌ها را به حساب اشتباه حکومت گران نمی‌گذاریم، بلکه آنان دانسته کشور را به سوی این پرتگاه دهشتناک رهنمون می‌سازند. آنان مسئول هستند و باید در آینده در پیشگاه ملت ایران و آزاد انديشان جهان پاسخگو باشند .

اديب برومند، مهندس عباس امير انتظام، بانو دکتر لقا اردلان، بانو الهه امير انتظام، بانو فرشيد افشار، دکتر محمد صالح ابراهیمی، علیرضا افشاری، امیررضا امیر بختیار، مهدی الیاسی، پیمان اسد زاده، مهندس محمد اويسی، بانو گل پونه آذر، بهرام آبتين، دکتر داود هرميداس باوند، بانو سمیرا باوند، مهندس مرتضي بديعي، دکتر جهانشاه برومند، مقداد بریمانی،منصور بدری، تيرداد بنکدار، محمد بهمنی قاجار ، خسرو بهمنی قاجار ، سرلشکر بازنشسته دکتر نصرت اله بختور تاش، دکتر چنگيز پهلوان، بانو گيتي پورفاضل، ابولحسن پازوکي، محمد رضا تبریزی شیرازی، سرهنگ بازنشسته نصرالله توکلي، بیژن تلیانی، بيژن جانفشان، بانو دکتر بهيه جيلانی، عيسي خان حاتمي، دکتر علي حاج قاسمعلي، مهندس مسعود حاتمی میلانلو، مهدی حجت، علی حيدری، مهندس هوشنگ خير انديش، مهندس حميدرضا خادم، دکتر محمد علی دادخواه، دکتر پرويز دبيري، جمال درودي، مهندس آرش رحماني، بهرام رحمانی وحيد، دکتر علي رشيدي، جواد رضایی، دکتر محسن رهامي، فرهاد رهبری ،بانو دکتر فاطمه رحمانی، مهندس اشکان رضوي، دکتر جهانگیر رضوی، حسين زند، مهندس کورش زعيم، شهرام زعفرانلو، شاهین زینعلی، دکتر احمد ساعي، مهرداد سید عسگری، خسرو سیف، مهندس سیروس سرهنگی، بانو دکتر شکوفه سمیع زاده ، دکترشاهين سپنتا، بانو توران شهرياري، مهندس حسین شاه اويسی، مهندس مجيد ضيايي، يوسف فلاح، دکتر محسن فرشاد، سرلشکر بازنشسته ناصر فربد، اسماعيل فراهانی، رضا قبادی ،حسین قنبری، دکتر باقر قديري اصلي، غلامرضا کاظم زاده، بانو فرخ مهر کیوان، دکتر عليقلي محمودي بختياري،جهانگیر محمودی، اسماعيل مفتی زاده، بانوفريده مولوی، هرمز مميزي، دکتر حسین مجتهدی، دکتر فیروز منصوری، دکتر محمد ملکي، مهندس حميدرضا مسيبيان، مهندس علي اکبر معين فر، بابک مغازه ای، غلامحسین مظلومی عقیلی، بانو پريچهر مبشري، دکترعلي اکبر نقي پور، حسین نوروزی، مهندس حسین نجاتی، دکتر عبدالرضا هوشنگ مهدوي، مهرگان وثوق، بانو سیما هدایت، پیمان هیهاتی، مهندس حبيب يکتا.

تهران
۲۴ شهريور۱۳۸۷
 


 (*)

تکذيب امضاء
در روز سه شنبه
۲۶ شهريور ۱۳۸۷ در سايت ايران امروز بيانيه ای تحت عنوان "هشدار به ايرانيان" منتشر شده است که نام اين جانب نيز به عنوان امضاءکننده در ذيل آن است در حاليکه قبلا چنيين بيانيه‌ای را نديده‌ام .
بدون اظهار نظر نسبت به متن بيانيه امضاء ذيل آن را تکذيب می کنم
علی اکبر معين فر
۲۶/۶/۱۳۸۷