نشريه اينترنتی جنبش سوسياليستی
نشريه سازمان سوسياليست های ايران ـ سوسياليست های طرفدار راه مصدق

www.ois-iran.com

 socialistha@ois-iran.com

آرشيو 

     توضيح هيئت تحريريه نشريه اينترنتی جنبش سوسياليستی درباره مطالبی که از طريق سامانه ی سازمان سوسياليست های ايران منتشرمی شوند! ـ

آدرس لینک به این صفحه در سايت سازمان سوسياليستهای ايران:   ـ

www.ois-iran.com/2018/azar-1397/ois-iran-8174-Mehran-Mostafavi-darbarahe-Reza-Pahlavi.html

 

مهران مصطفوی: ذلیل‌تر از رضا پهلوی ندیدم  ـ [*] ــ   

دماوند - مهران مصطفوی، از نزدیکان ابوالحسن بنی‌صدر و از فعالان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، با انتقاد شدید از سخنان اخیر رضا پهلوی، گفت: من تاکنون فردی که مدعی رهبری باشد به این ذلیلی ندیده بودم.

رضا پهلوی در یک جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ که اخیرا در انستیتو واشنگتن داشت، خواستار مصادره اموال مقامات و بستگان مقام‌های جمهوری اسلامی در خارج از ایران و حمایت عملی دولت‌های جهان از جمله آمریکا، از مردم و اپوزسیون دموکرات ایران شد. او همچنین یک بار دیگر، رسانه‌های فارسی دولتی خارج از کشور را تحت نفوذ جناح‌های جمهوری اسلامی توصیف کرد.

در واکنش به این سخنان، مهران مصطفوی، با حمله شدید به رضا پهلوی گفت: ۴۰ سال با پول غارت شده از ملت ایران در غرب شاهانه زندگی می‌کند و تازه تقاضا می‌کند آمریکا مقسم پول مقامات فاسد ایران باشد. یعنی آمریکا تصمیم بگیرد "اپوزسیون دمکرات" ایران کیست و محض رضای خدا و استقرار دمکراسی پول را به آنها بدهد.

این استاد دانشگاه در پاریس در فیسبوک خود افزود: تازه بیشتر از این هم می‌خواهد، من و تو و ایران اینترناشنال و ده‌ها رادیو و تلویزیون دیگر کم هستند، آمریکا باید اصلاح‌طلبان را از رادیو فردا و انگلیس آنها را از بی‌بی‌سی بیرون کند و به "اپوزسیون دمکرات "ـ بخوانید پهلوی‌طلبان ـ بدهد تا از مردم ایران حمایت شده باشد.

مصطفوی با بیان اینکه واقعا من تا کنون فردی که مدعی رهبری باشد به این ذلیلی ندیده بودم، افزود: نگرانی من از بازگشت رژیم سابق نیست که احتمال آن از دید من صفر است. نگرانی این است که اگر شفاف‌سازی صورت نگیرد اینگونه حرکات به طول عمر رژیم سیاه جمهوری اسلامی بیفزاید و یا راه را به استبداد دیگری باز کند.به طول عمر رژیم سیاه جمهوری اسلامی بیفزاید و یا راه را به استبداد دیگری باز کند.

متن کامل نوشته مهران مصطفوی در فیسبورک

واقعیت را باید شفاف گفت. زمان، زمان سکوت نیست. 40 سال با پول غارت شده از ملت ایران در غرب شاهانه زندگی می کند و تازه تقاضا می کند امریکا مقسم پول مقامات فاسد ایران باشد. یعنی امریکا تصمیم بگیرد "اپوزسیون دمکرات" ایران کیست و محض رضای خدا و استقرار دمکراسی پول را به آنها بدهد. بیشتر از این هم می خواهد، من و تو و ایران اینترناشنال و دهها رادیو و تلویزیون دیگر کم هستند امریکا باید اصلاح طلبان را از رادیو فردا و انگلیس آنها را از بی بی سی بیرون کند و به "اپوزسیون دمکرات "ـ بخوانید پهلوی طلبان ـ بدهد تا از مردم ایران حمایت شده باشد. واقعاً من تا کنون فردی که مدعی رهبری باشد به این ذلیلی ندیده بودم. نگرانی من از بازگشت رژیم سابق نیست که احتمال آن از دید من صفر است نگرانی این است که اگر شفاف سازی صورت نگیرد اینگونه  مهران مصطفوی: ذلیل‌تر از رضا پهلوی ندیدم.

منبع: گویا نیوز

 

تاريخ انتشار  در سايت سازمان سوسياليستهای ايران ـ سوسیالیستهای طرفدار راه مصدق در روز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸

 

 ـ [*] ــ  درهمین رابطه:

تویترـ موضع دکتر حسین موسویان رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران
در باره امضاء افراد جمهوریخواه در کنار امضای رضا پهلوی

http://www.ois-iran.com/2018/aban-1397/ois-iran-8106-mozae_dr.Hossein_Mousavian....html

ـــ رضاپهلوی و ابتذال گفتمانی!    ـ تقی روزبه ـ [*] ـ

http://www.ois-iran.com/2018/mordad-1397/ois-iran-8057-Taghi_Roozbeh-Reza-Pahlavi_wa_ebtezale_ghoftaman.htm

 ــ  تعبيرات درست از مواضع نادرست ـ سلطنت طلبان، ملی گرايی و مردمسالاری ـ مهندس اسماعيل شبان به  نقل از نشريه جنبش سوسياليستی ـ شماره ٢۶   تيرماه ١٣٧۴

www.ois-iran.com/2014/shahriwar-1393/ois-iran-6851-Esmail_Chaban-taabiraze_dorost_az_mawasee_nadorost.pdf

ـــ  بيانيه سازمان سوسياليست های ايران  در باره  اظهارات آقای رضا پهلوی

 در رابطه با همسو و هم نظر شدن و ائتلاف " گروه های تبعيدی اپوزيسيون" و  ادعای مخالفت تمام بخشهای اپوزيسيون با راه حل مسالمت آميز بحران اتمی ايران ــ 25 خردادماه 1385 برابر با 15 ژوئن 2006

www.tvpn.de/sa/sa-ois-iran-1023.htm

ـــ  اطلاعيه مطبوعاتی سازمان سوسياليستهای ايران  ــ به تاريخ  ۴  ارديبهشت ماه ١٣٧۴ ـ

در رابطه با گفتار  رضا پهلوی

http://www.ois-iran.com/2014/shahriwar-1393/ois-iran-6852-elamiyahe_OIS_darrabeteh_ba_Reza_Pahlavi.htm

ــ  اجازه ندهيم  تا پهلويست ها و متحدينشان تاريخ معاصر ايران را تحريف کنند

هيئت تحريريه نشريه جنبش سوسياليستي  ــ اسفند ١٣٨٣ / ۴ مارس ٢٠٠۵

http://www.ois-iran.com/pdf-210.pdf